۱۷ تیر ۱۳۹۹
تیر ۱۷, ۱۳۹۹

تزریق چربی

تیر ۱۷, ۱۳۹۹ ۰ دیدگاه

روش تزریق چربی

تزریق چربی : صورت و پشت دست اولین جایی هستند که بعد از کاهش وزن لاغرتر شده، دچار افتادگی و شلی می شوند. همچنین با افزایش سن میزان بافت چربی زیر پوست کم شده، عوارض ذکر شده در آن بروز می یابند و بر زیبایی افراد تاثیر منفی می گذارند. البته باید بگوییم دسته ای دیگر از افراد هم هستند که به طور مادرزادی دارای صورت های لاغر هستند. ( کلینیک پوست و مو در زاهدان )

تزریق چربی یکی از روش های جوانسازی پوست است که با انجام آن می توان با تهاجم کم و به صورت کاملاً موثر فرورفتگی های صورت را پر نموده و به اجزای مختلف صورت همچون گونه ها و لب ها حجم بخشید.

مزایای روش تزریق چربی
این روش با مزیت های بسیاری همراه می باشد که آن را به یکی از پرطرفدارترین روش های جوانسازی تبدیل کرده است. از جمله مزایای بیشمار این روش می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

ظاهری زیباتر را برای افراد به ارمغان می آورد که موجب افزایش اعتماد به نفس آن ها می شود.
موجب بهبود بافت پوست می شود.
منجر به جوانسازی پوست شده و تن پوست را بهبود می بخشد.
به دلیل اینکه در این روش از چربی طبیعی بدن خود فرد استفاده می شود موجب بروز مشکلاتی همچون آلرژی در او نمی گردد.
استفاده از ژل و سایر پر کننده هایی که طبیعی نیستند معمولاً با هزینه بسیار زیادی برای افراد همراه هستند در صورتیکه استفاده از چربی هزینه زیادی را برای افراد به همراه نخواهد داشت.
به دلیل موقتی بودن نتایج به دست آمده از این روش اگر نتیجه حاصل شده مورد رضایت فرد نبود بعد از مدتی از بین رفته و امکان اصلاح آن وجود دارد.
در این روش بدن احتیاجی به این ندارد که خود را با یک ماده خارجی منطبق کند.
می توان چربی را به هر قسمتی از بدن تزریق کرد.
عوامل موثر در تزریق چربی
از جمله مواردی که در مطلوب بودن نتیجه تزریق چربی موثر هستند عبارتنداز:

انتخاب محل مناسب برای استخراج چربی
میزان تماس بافت چربی با خون، هوا و لیدوکایین
تکنیک به کار گرفته شده برای گرفتن و تزریق چربی
میزان تحرک و عروق محل گیرنده چربی
میزان چربی تزریق شده
نحوه تزریق چربی
پزشک ابتدا و قبل از انجام این روش با فرد در رابطه با انتظارات او صحبت کرده و به دقت او را مورد بررسی قرار می دهد تا مناطقی که نیاز به تزریق دارند را مشخص کرده و میزان چربی مورد نیاز را تعیین نماید. سپس و در روز تزریق ابتدا صورت را از هرگونه آلودگی پاک می نماید، منطقه تحت تزریق را با مواد مخصوص بی حس نموده و مراحل ذیل را انجام می دهد:

برداشت چربی
پزشک بر روی مناطقی که قرار است از آن ها چربی استخراج شود سوراخ کوچکی ایجاد نموده و با استفاده از ابزاری به نام کانولا اقدام به خارج کردن میزان چربی مورد نیاز می نماید.

خالص سازی چربی
چربی خارج شده خالص نبوده، با خون و مواد دیگر همراه است، به همین دلیل چربی خارج شده چند بار با سرم استریل شستشو داده می شود تا کاملاً خالص شود..

تزریق چربی به ناحیه مورد نظر
در این مرحله پزشک با استفاده از سرنگی مخصوص چربی هایی که خالص شده و بافت سالمی دارند را به ناحیه مورد نظر تزریق می نماید.